Psikolog Ebru Mebrure İşmen

Ebru Mebrure İşmen lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde 2004 yılında tamamlamıştır. Alana sigarayı bırakmak isteyen danışanlara psikolojik destek vererek başlamış ve daha sonra Ceza İnfaz Kurumlarında devam etmiştir. Bu süreçte kurum içinde bireysel görüşmeler haricinde, Bağımlılık, Öfke Kontrol, Ebeveyn eğitimi gibi konularda gruplar yürüterek ve birçok Sivil toplum kuruluşuyla projelerde çalışarak hükümlüler, aileleri ve Adalet Bakanlığı personeline psikolojik destek sağlamıştır.

Yine aynı yıllarda mesleki yeterliliğini arttırmak için, EMDR, Şema Terapisi gibi yöntemlere dair eğitimler almış, birçok seminer ve sempozyuma katılarak kendisini alanda güncel tutmaya çalışmıştır. Bir merkezde uzun yıllar psikiyatristlerin yönlendirdiği danışanlara, Rorschach, TAT gibi kişilik testleri uygulamış ve raporlamıştır.

Kariyerine son 2.5 yıldır, Suriyeli çocukların okullarda yaşadığı entegrasyon sorunları ve savaş travmasına dair çalışmalar yürüten bir projeyle devam eden Mebrure İşmen, sokakta yaşayan ve çalışan çocuklar, Suriyeli çocuklar ve sosyoekonomik zorlukları olan kadınlar gibi dezavantajlı gruplarla da gönüllü çalışmalar yürütmüştür.

Bir psikolog olarak danışanlarını daha iyi anlamak ve mesleğini daha verimli sürdürebilmek adına, kendine bakmanın önemine inanan Mebrure İşmen, bireysel psikanalizinden geçmektedir.

Call Now ButtonBilgi Al