Uzman Klinik Psikolog Beliz Ereren

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olmuş, daha sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimine devam ederken özel bir eğitim kurumunda psikolog olarak çalışmış, ailelere ve öğretmenlere yönelik eğitimler vermiş ve danışmanlık sağlamıştır.

Lisans eğitimine devam ederken çeşitli kurumlarda ve sosyal sorumluluk projelerinde, farklı yaş grupları ile yapılan çalışmalarda görev almıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda proje kapsamında çocuklarla yapılan çalışmalarda gönüllü psikolog ve eğitmen olarak yer almıştır. Sibel HALFON Koordinatörlüğünde yürütülen ve oyun terapisi süreçlerini konu alan “Psikodinamik Oyun Terapisi Sürecinin İncelenmesi: Oyun Türleri, Terapötik Müdahaleler ve Terapötik İttifak” adlı araştırmada aktif bir şekilde rol almıştır. Nadis Danışmanlık’ta yaptığı staj sürecinde Koruncuk Vakfı’nın İstanbul Kalkınma Ajansı 2016 yılı Çocuklar ve Gençlik Mali Destek Programları çerçevesinde başlattığı “Çocuğum Özelim Ben Buna Değerim Projesi” kapsamında Çocuk Köyü’nde çocuklara bakım verenlere uygulanan psikoeğitim ve grup terapilerinde yardımcı terapist olarak yer almıştır.

Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen toplam 72 saatlik Bilişsel- Davranışçı-Sistemik Çift ve Cinsel Terapi Eğitimini tamamlamıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR uygulayıcı eğitimini tamamlamıştır. Moxo Dikkat Testi uygulayıcı eğitimini almıştır.

Dedio Psikoloji’de ergen, yetişkin, çift ve ailelerle çalışmaktadır. Ağırlıklı olarak kaygı bozuklukları, stres yönetimi, ergenlik dönemi sorunları, depresyon, aile içi iletişim, sınav kaygısı, kişilik bozuklukları, panik atak, fobiler, takıntılarla çalışmaktadır.

Klinik Psikolog Beliz Ereren'in Öne Çıkan Yazılarına Göz Atın!

Call Now ButtonBilgi Al