WISC-4 Zeka Testi

WISC- 4, 6 yaş ile 16 yaş 11 ay arasında bulunan çocuk ve ergenler için geliştirilmiş, zekayı ölçen en güncel araçlardan biridir.

Wisc-4 bize bütüncül bir zeka puanının yanında, sözel kavrama, algısal akıl yürütme, çalışma belleği ve işlemleme hızı gibi dört ayrı alana dair de ayrıntılı bilgi sunmaktadır. Bu alanlar sırasıyla, sözel kavrama ve sözel bilgiyi ifade yeteneği, algısal organizasyon becerisi, bellek, konsantrasyon ve dikkatin yetkin kontrolü ile çabanın sürdürülebilmesi gibi açıklanabilir. 

Uygulama bize hem çocuğun yaşıtları arasındaki zeka gelişim düzeyini hem de kendi zeka alanları arasında farklılaşan becerileri hakkında bili verir. Çocuğun güçlü ve zayıf yanları hakkında bir bakış açısı sağlar. Bu şekilde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ile Özgül Öğrenme Güçlükleri’ne dair fikir verebilmektedir. 

Bu testi yaptırmanız çocuğunuzun zeka gelişim düzeyi hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Bu bilgi doğrultusunda var olan ya da olması muhtemel sorunlar için önlem alabilirsiniz. Örneğin okuldaki öğretmeninden çocuğunuz için bireyselleştirilmiş eğitim programı uygulamasını isteyebilirsiniz. Gelişime açık ve güçlü alanlarını beslemek için neler yapabileceğiniz hakkında da fikir sahibi olursunuz. Böylece çocuğunuzun zihinsel gelişiminin sağlıklı bir şekilde devam etmesine destek olabilirsiniz.

Call Now ButtonBilgi Al